Κώστας Σλούκας και Διαμαντίδης «τζούνιορ» συναντήθηκαν στο ΟΑΚΑ,στο πλαίσιο της Media Day του Παναθηναϊκού για το Final Four και φωτογραφήθηκαν παρέα.
Η προ ημερών media day του Παναθηναϊκού ενόψει του Final Four του Βερολίνου (24-26/5) έκρυβε μία έκπληξη. Ο νυν αρχηγός του Παναθηναϊκού, Κώστας Σλούκας συναντήθηκε με δύο μικρούς φίλους της ομάδας που έσπευσαν για φωτογραφίες.
Ο ένας εξ αυτών, όμως, ήταν ο γιος τουΔημήτρη Διαμαντίδη. Ο γιος του «τοτέμ» του Παναθηναϊκού, φορώντας φανέλα της ομάδας, στάθηκε δίπλα στον Σλούκα και οι δυο τους είχαν μία μικρή συνομιλία.
Ο Σλούκας αντιλήφθηκε πως πρόκειται για τον γιο του Διαμαντίδη και του αναφέρει χαρακτηριστικά, όπως ακούγεται και από το βίντεο της EuroLeague, πως αν βρεθεί ο πατέρας του στο ΟΑΚΑ «θα πέσουν τα ντουβάρια».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town