Ένα από τα «βασικά γρανάζια» του «τριφυλλιού» τη φετινή σεζόν στην ομάδα του Εργκίν Αταμάν, ήταν ο Ματίας Λεσόρ. Ο Γάλλος σέντερ αποτέλεσε έναν από τους πιο επιδραστικούς και ταυτόχρονα εντυπωσιακούς παίκτες των «πρασίνων» ενώ ακόμα και στον αγώνα του τελικού μπόρεσε να βάλει συνολικά 17 πόντους και να μαζέψει 6 ριμπάουντ.
Ο ίδιος, μετά το τέλος της αναμέτρησης, πανηγύρισε την κατάκτηση παίρνοντας τη ντουντούκα και τραγουδώντας το «βουντού βουντού», θυμίζοντας με αυτόν τον τρόπο τον περυσινό Λεσορ που έκανε τα ίδια με τους φιλάθλους όμως της Παρτιζάν Βελιγραδίου.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town