Τελικός Conference League: Δείτε τη φάση που διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για πέναλτι

Ο Κουάτρα έκανε χέρι σε σέντρα του Κίνι, όμως ο Πορτογάλος διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί ο τελικός

Στο 94ο λεπτό του τελικού του Conference League στην OPAP Arena οι παίκτες του Ολυμπιακού διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, όταν σε σέντρα του Κίνι η μπάλα βρήκε στο δεξί χέρι του Κουάτρα που βρισκόταν εντός της περιοχής της Φιορεντίνα.

Ο Πορτογάλος διαιτητής Αρτούρ Ντίας αρχικά έδωσε κίτρινη κάρτα στον Γιόβετις για διαμαρτυρία και στη συνέχεια πήγε στον πάγκο των ερυθρόλευκων και «κιτρίνισε» και τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη, χωρίς ωστόσο να κάνει τον κόπο να πάει και στο VAR να ελέγξει τη φάση, θεωρώντας πως το χέρι του παίκτη της Ιταλικής ομάδας ήταν σε φυσική θέση.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Ολυμπιακός έφτασε πάλι κοντά στο 1-0, με τον Γιόβετις να σουτάρει εκτός περιοχής, όμως ο Τερατσάνο έδιωξε σε κόρνερ.

Live Ολυμπιακός-Φιορεντίνα: Λεπτό προς λεπτό στον μεγάλο τελικό του Conference League

Ισλανδία: Για πέμπτη φορά μέσα σε μισό χρόνο εξερράγη το ηφαίστειο στη χερσόνησο Ρέικιανες

Καιρός: «Μην βιαζόμαστε», η απάντηση Κολυδά στους μετεωρολόγους για τον «μίνι καύσωνα»