Λίγες ημέρες μετά τον θρίαμβο του Ολυμπιακού με την κατάκτηση του Conference League, ο Ροντινέι είχε την ευκαιρία να δει από κοντά και την κούπα του Champions League.
Ο Βραζιλιάνος μπακ των Πειραιωτών ταξίδεψε στο Λονδίνο και παρακολούθησε τον τελικό της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Μπορούσια Ντόρτμουντ, ενώ συμπαραστάθηκε και στον φίλο του, Βινίσιους, με τον οποίο φωτογραφήθηκε στο φινάλε του αγώνα, που βρήκε νικητές τους Ισπανούς με 2-0.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town