Την πρώτη του προπόνηση για τη σεζόν 2024/25 έκανε σήμερα (19/6) ο Παναθηναϊκός και οι «πράσινοι» γυμνάστηκαν για παρθενική φορά υπό τις οδηγίες του Ντιέγκο Αλόνσο.
Απόντες ήταν οι διεθνείς και οι Μπάλντοκ, Αράο, ενώ μεταξύ άλλων σε αυτή συμμετείχε και ο Νίκας που έπαιζε πέρσι στον Λεβαδειακό.
Κλείσιμο
Αναλυτικά η ενημέρωση των πράσινων:
«Οι παίκτες του Παναθηναϊκού προπονήθηκαν για πρώτη φορά ενόψει της νέας σεζόν υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή της ομάδας, Ντιέγκο Αλόνσο.
Οι Πράσινοι ξεκίνησαν με ασκήσεις συναρμογής, συνέχισαν με rondo και ολοκλήρωσαν την προπόνηση με ασκήσεις κυκλοφορίας της μπάλας και τελειώματα σε μικρά τέρματα.
Ο Πάλμερ Μπράουν συμμετείχε στο πρώτο μέρος της προπόνησης, προτού συνεχίσει με ατομικό. Επιπρόσθετα, ο Χόρντουρ Μάγκνουσον ένιωσε ενόχληση στον τένοντα της επιγονατίδας και ακολούθησε πιο ήπιο πρόγραμμα.
Απόντες ήταν οι διεθνείς Σπόραρ, Τσέριν, Βέρμπιτς, Κλεϊνχέισλερ, Μπακασέτας, Ιωαννίδης, Μλαντένοβιτς, Μαξίμοβιτς, Λημνιός, Κώτσιρας και οι Μπάλντοκ, Αράο, οι οποίοι έχουν πάρει έξτρα ημέρες άδεια.
Η επόμενη προπόνηση του Τριφυλλιού είναι προγραμματισμένη γι' αύριο το απόγευμα.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town