Ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ μέχρι το 2026 και με τη... βούλα ο Αλεξάντερ Κάλενς με την Ένωση να επισημοποιεί το deal με την Τζιρόνα
«Κιτρινόμαυρος» έως το 2026 με κάθε επισημότητα ο Αλεξάντερ Κάλενς. Η ΑΕΚ βρισκόταν πολύ κοντά στο να δώσει τα χέρια με την Τζιρόνα για την κανονική μεταγραφή του Αλεξάντερ Κάλενς, ο οποίος τη σεζόν που μας πέρασε αγωνίστηκε με τη μορφή δανεισμού στην Ένωση.
Η Ένωση γνωστοποίησε ότι έφτασε σε οριστική συμφωνία με την Τζιρόνα για την απόκτηση του Περουβιανού κεντρικού αμυντικού, ο οποίος υπέγραψε συμβόλαιο έως και το 2026.
«Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συμφωνίας της με την Τζιρόνα για την αγορά των δικαιωμάτων του Αλεξάντερ Κάλενς. Ο διεθνής Περουβιανός κεντρικός αμυντικός υπέγραψε νέο συμβόλαιο με την ομάδα μας έως το καλοκαίρι του 2026.
Ο Αλεξάντερ Κάλενς ήρθε στην ΑΕΚ το καλοκαίρι του 2023 ως δανεικός από την ισπανική ομάδα και την αγωνιστική περίοδο που ολοκληρώθηκε πραγματοποίησε 25 συμμετοχές με την κιτρινόμαυρη φανέλα, πετυχαίνοντας δύο γκολ».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town