Copa America: Πρώτη με εκπληκτικό Χάμες η Κολομβία, 1-1 απέναντι στη Βραζιλία

Οι Κολομβιανοί πήραν τον πιο εύκολο Παναμά και οι Βραζιλιάνοι πάνε σε ματσάρα κόντρα στην Ουρουγουάη

colombia-brazil-copa-america
Μοναδική ομάδα που τερμάτισε πρώτη στον όμιλό της χωρίς ωστόσο να κάνει απόλυτο νικών είναι η Κολομβία, που δε έκλεισε αήττητη τις υποχρεώσεις της πριν τα νοκ άουτ του Copa America.

Η ομάδα του πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Χάμες Ροντρίγκες -ο οποίος ήταν εξαιρετικός, έμεινε στο 1-1 κόντρα στ Βραζιλία, απαντώντας στο γρήγορο γκολ του Ραφίνια (12') με ένα γκολ του Ντάνιελ Μουνιός στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d2fo7fvz3itt)

Εκπληκτική η εκτέλεση φάουλ του ποδοσφαιριστή της Μπαρτσελόνα για το 1-0, αλλά μετά από μια τρομερή σεζόν με τη φανέλα της Κρίσταλ Πάλας ο Μουνιός θέλησε να αφήσει το στίγμα του και με τη φανέλα των «cafeteros». Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα του αμυντικού μετά από το πρώτο της Κολομβίας στην τρέχουσα διοργάνωση κόντρα στην Παραγουάη. Για τους Κολομβιανούς αυτό ήταν το 26ο σερί παιχνίδι (από τον Φεβρουάριο του 2022) που δεν γνωρίζουν την ήττα, ωστόσο είδαν το σερί με τις 10 νίκες να διακόπτεται.

Πρωταγωνιστής για τους Βραζιλιάνους ήταν ο τερματοφύλακας της Λίβερπουλ, Άλισον Μπέκερ, που με πέντε αποκρούσεις κράτησε τον βαθμό για τη «σελεσάο», που διαμαρτυρήθηκε στο φινάλε του ματς μιας και είχε κερδίσει κόρνερ αλλά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη πριν αυτό εκτελεστεί.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d2fmgcoqq5ih)

Στο άλλο ματς του ομίλου η Κόστα Ρίκα κατάφερε να πάρει τη νίκη που ήθελε κόντρα στην άποντη Παραγουάη, αλλά έμεινε εκτός συνέχειας ως τρίτη μιας και ήθελε ήττα της «σελεσάο» κι από 'κει και πέρα να καλύψει και μια διαφορά έξι (6) τερμάτων.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d2fmwpmkqsrt)