Γιώργος Γιακουμάκης: Σκόραρε δύο φορές στη νίκη της Κρούζ Αζούλ κόντρα στην Τιχουάνα

Τα δύο πρώτα τέρματά του στο Μεξικό πέτυχε ο Έλληνας σέντερ φορ

«Σεφτέ» στο μεξικανικό πρωτάθλημα έκανε ο Γιώργος Γιακουμάκης, ο οποίος χρειάστηκε να φτάσει μόλις στην δεύτερη συμμετοχή του προκειμένου να σκοράρει για τη νέα του ομάδα Κρουζ Αζούλ και μάλιστα δις.

Ο Έλληνας φορ δέχθηκε μία υπέροχη σέντρα του Ριβέρο στο 34ο λεπτό και τελείωσε με την φάση με τον δύσκολο τρόπο επιχειρώντας μία δύσκολη κεφαλιά-ψαράκι που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το δεύτερο τέρμα του ήρθε στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Ροντρίγκες εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γιακουμάκης ξεμαρκαρίστηκε ωραία, σηκώθηκε κι έπιασε μία δυνατή σκαστή κεφαλιά που κατέληξε στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 3-0 υπέρ της ομάδας του, που ήταν και το τελικό σκορ.

Πώς θα επιδοτηθούν οι καταναλωτές για το ρεύμα - Από τη φορολόγηση των παραγωγών ηλεκτρικής ενέργειας ο «κουμπαράς»

Έρευνες στη μαφία του real estate- Τα πρόσωπα που μπαίνουν στο κάδρο για τη δολοφονία του τοπογράφου

Εγκλήματα που συγκλόνισαν: Ο τελευταίος Έλληνας φονιάς που οδηγήθηκε στο εκτελεστικό απόσπασμα