ΠΑΟΚ: Όταν ο Τσάλοφ είχε «σοκάρει» την Ρεάλ Μαδρίτης

Η μαγική εμφάνιση του επιθετικού που παίρνει ο ΠΑΟΚ, Φεντόρ Τσάλοφ, κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης

Αν ψάξει κανείς να βρει την κορυφαία βραδιά στην καριέρα του Φεντόρ Τσάλοφ που παίρνει ο ΠΑΟΚ για την επιθετική του γραμμή, δεν θα δυσκολευτεί και πολύ για να την βρει.

Όχι γιατί δεν έχει πολλές τέτοιες μέχρι στιγμής, αλλά γιατί υπάρχει μία που ξεχωρίζει λόγω του αντιπάλου. Στην προκειμένη περίπτωση της Ρεάλ Μαδρίτης...

Ήταν 12 Δεκεμβρίου του 2018, όταν για την τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League, η «Βασίλισσα» φιλοξενούσε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο «Σαντιάγκο ΜπερναμπΈου».
Real Madrid vs CSKA Moscow 0-3 || UCL Group Stage 2018-2019

Αυτό το παιχνίδι λοιπόν θα μείνει αξέχαστο στον Ρώσο επιθετικό, ο οποίος τότε ήταν μόλις 20 ετών, καθώς έκανε... παπάδες στον αγωνιστικό χώρο, έχοντας συμμετοχή σε όλα τα γκολ της νίκης με 3-0 που σόκαρε τους «μερένχες».

Εκείνος πέτυχε το καταπληκτικό τέρμα στο 37ο λεπτό με το οποίο άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη για την ομάδα του, αυτός έκανε το μαγικό... τακουνάκι 6 λεπτά αργότερα, εκθέτοντας την άμυνα των γηπεδούχων για να γίνει το 0-2, ενώ και στο 0-3 που έγινε στο 73ο λεπτό, είχε συμμετοχή όπως μπορείτε να δείτε.

Σε ασφυκτική πίεση ο Μπάιντεν για να αποσυρθεί - «Μας καταστρέφεις, δεν μπορείς να νικήσεις» του είπε η Πελόζι

Εκτός κινδύνου ο συνοριοφύλακας που πυροβολήθηκε στο Σουφλί - Τα σενάρια για τα «άγνωστα άτομα»

Σεισμός 5,3 Ρίχτερ νότια της Παλαιοχώρας Χανίων - Σημαντικό ότι σημειώθηκε σε θαλάσσια περιοχή, λέει ο Χουλιάρας