Αστέρας Τρίπολης: Εξαιρετική εμφάνιση και φιλική νίκη (3-1) επί του Παναιτωλικού

Φαράζ, Τζίμας και Αγγελάκης οι σκόρερ για τους Αρκάδες - Είχε ισοφαρίσει προσωρινά για τους Αγρινιώτες ο Μαΐντεβατς

asteras_panaitolikos
Εξαιρετικός ο Αστέρας νίκησε με σκορ 3-1 τον Παναιτωλικό σε φιλικό παιχνίδι στην Τρίπολη. Οι Αρκάδες άνοιξαν (13’) τις αποστάσεις στο σκορ με γκολ του Φαράζ μετά από ασίστ του Άλχο, αλλά στο 35ο λεπτό οι Αγρινιώτες ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαΐντεβατς.

Το 2-1 στην επανάληψη ήρθε στο 56' για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, με τον Τζίμα , που πήρε το ριμπάουντ, όταν η μπάλα σε βολέ του Γκαρθία, σταμάτησε στο δεξί δοκάρι, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 62’ ο 17χρονος Αγγελάκης

Η 11αδα του Αστέρα στο πρώτο ημίχρονο: Τσιντώτας, Τριανταφυλλόπουλος, Καστάνιο, Άλχο, Άλβαρες, Τζανδράης, Μούμο, Παλάσιος, Φαραϊ, Καλτσάς, Μάντζης

Η 11αδα του Αστέρα στην επανάληψη: Παπαδόπουλος, Χουχούμης, Γκρόζντανιτς, Γκαρθία, Αλάγκμπε, Γιαμπλόνσκι, Γκος, Μπαρτόλο, Τζίμας, Ζουγλή και Αγγελάκης Αγωνίστηκαν και οι: Ρέντζιτς, Ρέγκις, Προύντζος και Μάρτιν

Παναιτωλικός: Τσάβες (67’ Παρδάλος), Μπακάκης (63’ Μλάντεν), Σιέλης, Στάγιτς (83' Αναστασόπουλος), Μαυρίας, Λιάβας (83' Ράδος), Πέρεθ (77' Κακιώνης), Μπουζούκης (67’ Ρουίθ), Μπελεβώνης (53’ Νικολάου), Μαϊντέβας (46’ Λομόνακο), Ντίας (63’ Μάνος)

Σε τεντωμένο σχοινί οι σχέσεις Ισραήλ - Χεζμπολάx - «Να σταματήσει αυτή η τρέλα», ζητά ο Τζουζέπ Μπορέλ

Κασσελάκης για Πολάκη: Είναι στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ με έργο, αντιπολιτευτική ισχύ και ανιδιοτελή παρουσία

Σπανούλης: Είμαι περήφανος για τα παιδιά, είμαστε μια από τις καλύτερες ομάδες στον κόσμο (βίντεο)