Εμμανουηλίδης: Πρώτο γκολ στη Δανία, πάτησε κάγκελο και το πανηγύρισε στο πέταλο των οπάδων της Βέιλε - Δείτε βίντεο

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης άνοιξε το σκορ για τη Βέιλε στην έδρα της Μπρόντμπι και έτρεξε στο πέταλο των φιλοξενούμενων οπαδών για να πανηγυρίσει

To πρώτο του γκολ στη δεύτερη εμφάνιση του στο τρέχον πρωτάθλημα της κορυφαίας κατηγορίας της Δανίας πέτυχε ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης.

Ο 23χρονος εξτρέμ ήταν βασικός για την Βέιλε στην έδρα της Μπρόντμπι και στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδας του.

Ο Έλληνας επιθετικός έφυγε ταχύτατα στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, πάτησε περιοχή και πλάσαρε εύστοχα σε τετ α τετ για το 0-1. Ο Εμμανουηλίδης αγωνίστηκε για 66 λεπτά και εν τέλει η ομάδα του ηττήθηκε με 2-1.