Ο «πύραυλος» του Ρέιντερς ξεχώρισε στο Μίλαν - Μόντσα για το τρόπαιο Σίλβιο Μπερλουσκόνι - Δείτε βίντεο

Οι «ροσονέρι» κατέκτησαν και το δεύτερο Trofeo Berlusconi, με τον Ολλανδό μέσο να σημειώνει ένα από τα καλύτερα γκολ της pre season

reijnders-monza
Με ένα άνετο 3-1 επικράτησε για το δεύτερο κατά σειρά Trofeo Berlusconi η Μίλαν, η οποία δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην ομάδα του πρώην προέδρου της, Σίλβιο Μπερλουσκόνι, τη Μόντσα.

Ο Αλέξις Σάλεμακερς άνοιξε το σκορ στο 11', με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 34' με τον γιο του Πάολο Μαλντίνι, τον Ντάνιελ, ο οποίος ήταν δανεικός από τη Μίλαν στη Μόντσα και στις 31 Ιουλίου έκανε τη μετακίνησή του εκεί μόνιμη.

Δεύτερο ημίχρονο και γκολ στα καπάκια, με τον Λούκα Γιόβιτς να δίνει ξανά προβάδισμα στους «ροσονέρι», πριν έρθει ο «πύραυλος» του Ταχάνι Ρέιντερς για το τελικό 3-1.

Για τη Μόντσα ξεκίνησε και ο Γιώργος Κυριακόπουλος, που αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.

Άντε πιάσ' το:

Ντεμπούτο για τη Μίλαν έκαναν ο πρωταθλητής Ευρώπης με την Ισπανία, Άλβαρο Μοράτα, αλλά και Στραχίνια Πάβλοβιτς - Έμερσον Ρουαγιάλ.