Premier League: Ο Ζοάο Πέδρο «σκότωσε» τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, 2-1 η Μπράιτον - Δείτε τα γκολ

Η Μπράιτον προηγήθηκε στο 32', η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε στο 60' αλλά ο Ζοάο Πέδρο την ανάγκασε στην πρώτη της ήττα στη φετινή Premier League

joao-pedro-m
Χάρη σε γκολ του Ζοάο Πέδρο στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπράιτον πέτυχε πολύ μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «American Express Stadium» και διπλασίασε τις επιτυχίες της στο νέο πρωτάθλημα της Premier League.

Στην εναρκτήρια αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής, οι «γλάροι» προηγήθηκαν στο 32΄ με τον -πρώην παίκτη της Γιουνάιτεντ- Ντάνι Γουέλμπεκ και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, με τον Ντάλοτ να απομακρύνει πάνω στη γραμμή ένα (αδύναμο) πλασέ του Μίλνερ στο 52΄ και τον Γουέλμπεκ να «σημαδεύει» το δοκάρι στο 58΄.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Οι «μπέμπηδες» ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα με τον Αμάντ Ντιαλό και φάνηκε να πετυχαίνουν την ανατροπή στο 70΄ με τον Χαρνάτσο, όμως το γκολ ακυρώθηκε από το VAR, καθώς ο εκτεθειμένος Ζίρκζι ακούμπησε ελάχιστα τη μπάλα, λίγο πριν περάσει τη γραμμή τέρματος.

Κάπως έτσι, φτάσαμε στο 95΄, όταν ο Ζοάο Πέδρο με κοντινή κεφαλιά τον Ονάνα και χάρισε το «τρίποντο» στην Μπράιτον.

Η Χάνα Λιντς βρέθηκε μόνη στην καμπίνα της στο μοιραίο Bayesian, χωριστά από τον πατέρα της και τις άλλες σορούς

Συνελήφθη ένας ύποπτος για την αιματηρή επίθεση με τους 3 νεκρούς σε φεστιβάλ στη Γερμανία

Θρήνος για τον 22χρονο που σκοτώθηκε σε τροχαίο με γουρούνα στην Άνδρο - «Δεν φορούσε κράνος», λέει ο πατέρας του