Premier League: Ματσάρα στο Μολινό, η Τσέλσι 6-2 την Γουλβς - Δείτε τα γκολ

Χατ τρικ ο Μαντουέκε, τρεις ασίστ και γκολ ο Πάλμερ - Πέρασε ως αλλαγή στο 60' ο Ποντένσε

chelsea-m

Η συνεργασία Κόουλ Πάλμερ-Νόνι Μαντουέκε μετέτρεψε το... θρίλερ του α΄ ημιχρόνου στο «Μολινό» σε παράσταση για ένα ρόλο.

Οι δύο νεαροί άσοι της Τσέλσι «έβγαλαν μάτια» στο επιβλητικό 6-2 των «μπλε» επί της Γουλβς, για τη 2η αγωνιστική της Premier League, με τον 22χρονο Μαντουέκε να πετυχαίνει χατ-τρικ μέσα σε 15 λεπτά, από τρεις ασίστ του συνομήλικού του Πάλμερ, ο οποίος επιπλέον είχε σκοράρει στο α΄ ημίχρονο!

Δείτε ΕΔΩ τα 8 γκολ

Ο «λύκοι» στο πρώτο μέρος βρήκαν απαντήσεις στα δύο γκολ των Λονδρέζων και, με τέρμα του Στραντ Λάρσεν στις καθυστερήσεις, πήγαν ισόπαλοι (2-2) στα αποδυτήρια, αλλά η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στη νέα γενιά της Τσέλσι.

Ο Εντσο Μαρέσκα χρησιμοποίησε ως αλλαγή τον νεοαποκτηθέντα Ζοάο Φέλιξ και ο Πορτογάλος ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ενώ από την άλλη πλευρά ο Ντανιέλ Ποντένσε πέρασε στο ματς στο 60'.

Σε άλλο σημερινό αγώνα, Μπόρνμουθ και Νιούκαστλ ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο «Vitality», με τους «ανθρακωρύχους» να μην καταφέρνουν να διπλασιάσουν τις νίκες τους στο ξεκίνημα του αγγλικού πρωταθλήματος. Οι γηπεδούχοι μάλιστα σκόραραν στις καθυστερήσεις με τον Ουαταρά, όμως με παρέμβαση του VAR το γκολ ακυρώθηκε για χέρι του σκόρερ.

17 Αυγούστου 1944, το «Μπλόκο της Κοκκινιάς»: Ποιοι το έστησαν και πόσα ήταν τα θύματα

Κλέλια Ανδριολάτου: Ποζάρει ξαπλωμένη στα βράχια στις διακοπές της

Live your myth in Ψίμυθος: Το ελληνικό νησί του... Twitter που τρελαίνει τους «επισκέπτες»