US Open: Έκπληξη με Τζόκοβιτς, αποκλείστηκε από τον Ποπίριν

Ο Σέρβος αποκλείστηκε από τον Άλεξ Ποπίριν, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1

us-open-djokovic
Θύμα έκπληξης έπεσε ο Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος δεν θα συνεχίσει την παρουσία του στο US Open.

Ο Σέρβος αποκλείστηκε από τον Άλεξ Ποπίριν, καθώς γνώρισε την ήττα με 3-1 και αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης.

Ο αντίπαλός του ξεκίνησε δυνατά και πήρα τα δύο πρώτα σετ με 6-4, με τον «Νόλε» να αντιδρα στο τρίτο, το οποίο κατέκτησε άνετα με 6-2, όμως η αντεπίθεσή του δεν ολοκληρώθηκε, καθώς ο Ποπίριν πήρε το τέταρτο με 6-4 και μαζί το ματς που κράτησε 3 ώρες και 19 λεπτά.