Super League 1: Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ παρέμειναν στην κορυφή, στο -5 ο Παναθηναϊκός - Δείτε τα γκολ

Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και δεν εκμεταλλεύτηκε τη γκέλα (0-0) του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό για να είναι μόνος πρώτος - Τρίτος ο ΟΦΗ, 3-2 τον Άρη στο Ηράκλειο

super_league_0

Χέρι χέρι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League 1 συνεχίζουν ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός

Ο πρωταθλητής έμεινε στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό στην Τούμπα και νωρίτερα ο Ολυμπιακός γκέλαρε με τον Παναιτωλικό στον Πειραιά καθώς έμεινε στη λευκή ισοπαλία. Αμφότεροι έχουν από 10 βαθμούς μετά από 4 αγώνες και εάν η ΑΕΚ κερδίσει τη Δευτέρα τον Βόλο στη Νέα Φιλαδέλφεια θα αποκτήσουν συγκάτοικο στην κορυφή.

Ο Παναθηναϊκός διατήρησε το -5 από την 1η θέση με τον ΟΦΗ να  ενώ στο -3 είναι ο ΟΦΗ ο οποίος επικράτησε 3-2 του Άρη στο Ηράκλειο. Σπουδαίο διπλό (2-1) για τον Ατρόμητο στην Τρίπολη απέναντι στον Αστέρα ενώ στις Σέρρες ο Λεβαδειακός (τελείωσε με 10 παίκτες) έφτασε κοντά στη μεγάλη ανατροπή αλλά έμεινε στο 2-2 με τον Πανσερραϊκό

Στην 4η αγωνιστική είχαμε και 3ο παιχνίδι χωρίς γκολ και αυτό ήταν το Λαμία-Καλλιθέα.

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-0

Χωρίς νικητή (0-0) έληξε το πρώτο ντέρμπι της χρονιάς ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Παναθηναϊκό στην Τούμπα. Ο πρωταθλητής ήταν καλύτερος στο 1ο μέρος αλλά ο Παναθηναϊκός απείλησε στο 45' με τον Πελίστρι.

Δείτε ΕΔΩ τις καλύτερες στιγμές

Στην επανάληψη οι πράσινοι ισορρόπησαν το παιχνίδι αλλά ο Κοτάρσκι δεν τους επέτρεψαν να παραβιάσουν την εστία του. Οι δύο τερματοφύλακες (Κοτάρσκι, Ντραγκόφσκι) ήταν οι MVP του ντέρμπι.

Ο ΠΑΟΚ παρέμεινε αήττητος και πρώτος μαζί με τον Ολυμπιακό και ο Παναθηναϊκός που «φωνάζει» για πέναλτι στον Τετέ έμεινε στο -5 από την κορυφή έχοντας μια νίκη σε 4 παιχνίδια.

Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 0-0

Ολυμπιακός - Παναιτωλικός 0 - 0 | Highlights - Stoiximan Super League - 15/9/24 | COSMOTE SPORT HD

Γκέλα για τον Ολυμπιακό και πρώτη απώλεια βαθμών για τους ερυθρόλευκους που φάνηκαν τρομερά επηρεασμένοι από τη διακοπή του πρωταθλήματος.

Ναι μεν πίεσε, είχε την κατοχή, αλλά απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα του Παναιτωλικού δεν είχε κλασικές ευκαιρίες. Ο Μεντιλίμπαρ στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα έριξε στο ματς Γουίλιαν και Ολιβέιρα, χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το φινάλε.

Πρώτος βαθμός για τον Παναιτωλικό στον Πειραιά.

ΟΦΗ - Άρης 3-2

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d47485fiogq1)

Ο ΟΦΗ έκανε σπουδαίο παιχνίδι στην έδρα του και υπέταξε με 3-2 τον Άρη. Η ομάδα του Δέλλα πέρασε προσωρινά στην 3η θέση αφού περιμένει την Δευτέρα το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Βόλο.

Ο Γιουνγκ άνοιξε το σκορ στο 21' για τον ΟΦΗ και ο Λαμπρόπουλος έκανε το 2-0 στο 57'. Ο Μορόν μείωσε σε 2-1 με πέναλτι, ο Σαλσίδο έγραψε το 3-1 και στο 88' πάλι ο Μορόν από την άσπρη βούλα βρήκε δίχτυα για το 3-2.

Λαμία - Athens Kallithea 0-0

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d466b7oocidd)

Το μέτριο (ευγενικά) ματς μέχρι το 80' μετατράπηκε σε... ροντεό στα τελευταία λεπτά με τη μία ευκαιρία να διαδέχεται την άλλη στις δύο εστίες, αλλά το 0-0 δεν άλλαξε έως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Έτσι η Λαμία συνεχίζει χωρίς εντός έδρας νίκη και η Athens Kallithea χωρίς νίκη γενικά.

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος 1-2

Asteras AKTOR-Ατρόμητος: 1-2 (MD 4, 14/09/2024)

Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο όπου ο Αστέρας Τρίπολης πληρώνοντας τα παιδικά λάθη στην άμυνα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 για να μειώσει με πέναλτι ο Μπαρτόλο...

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αρκάδες, που αγωνίστηκαν υπό το βλέμμα του νέου τους προπονητή Κλοντ Μακελελέ δεν κατάφεραν να βρουν την ισοφάριση κι έτσι γνώρισαν δεύτερη εντός έδρας ήττα, ενώ εκτός έδρας είναι αήττητοι! Ο δε Ατρόμητος πανηγύρισε το πρώτο του φετινό τρίποντο κι ανάσανε βαθμολογικά.

Πανσερραϊκός - Λεβαδειακός 2-2

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες κι αυτό αποτυπώθηκε και στο τελικό σκορ.

Στα πρώτα 45 ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος και προηγήθηκε 2-0, ωστόσο στο Β' ημίχρονο ο Λεβαδειακός άλλαξε πρόσωπο (βοήθησε ο Ζίνι) και στο 75' ισοφάρισε σε 2-2. Μάλιστα οι Βοιωτοί αν και έμειναν με 10 παίκτες στο 79' είχαν την τεράστια ευκαιρία για το 2-3 την οποία έχασε ο Κωστή.