Μεντιλίμπαρ για το 2-1 του Άρη επί του Ολυμπιακού: Νίκησε δίκαια, δεν παίξαμε ομαδικά

Δεν ήταν ευχαριστημένος από την εικόνα του Ολυμπιακού ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Ολυμπιακός δεν κέρδισε και μάλιστα γνώρισε και την πρώτη του ήττα στη Super League 1.

Ο Άρης τον κέρδισε 2-1 με τον προπονητή της ομάδας του Πειραιά να έχει παράπονα από τους παίκτες του και να χαρακτηρίζει δίκαιη τη νίκη των γηπεδούχων.

«Δεν μπορούμε να χαρίζουμε το πρώτο μέρος, δεν ήμασταν επιθετiκοί, μείναμε με την εντύπωση πως εάν μέναμε με την κατοχή, τότε θα δημιουργούσαμε τον κίνδυνο, όμως δεν ήμασταν επικίνδυνοι, ο Άρης νίκησε δίκαια γιατί δεν παίξαμε καθόλου ομαδικά στο πρώτο μέρος» είπε στη NOVA ο Βάσκος τεχνικός.

Στη συνέχεια στη συνέντευξη Τύπου τόνισε μεταξύ άλλων: «Δεν ξέρω αν φταίει το γρήγορο γκολ ή ο τρόπος που μπήκαμε στο πρώτο ημίχρονο το οποίο ουσιαστικά το χαρίσαμε στον Άρη. Ο Άρης ήταν πιο γρήγορος, πιο επιθετικός, διεκδικούσε περισσότερο την μπάλα και κέρδισε όλες τις μονομαχίες σε αντίθεση με μας. Δεν ήμασταν επιθετικοί και γενικώς δεν διεκδικήσαμε τόσο όσο θα έπρεπε. Ουσιαστικά ξοδέψαμε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Αυτό είπα νωρίτερα ότι δεν βγήκαμε επιθετικά στο παιχνίδι και δεν κερδίσαμε μονομαχίες. Αν είχαμε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια μας, θα το κάναμε. Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλα τα μέρη του γηπέδου και διεκδικούσε την κάθε μπάλα. Αντιθέτως εμείς δεν δημιουργήσαμε κινδύνους ειδικά στο πρώτο ημίχρονο».

Πάντως από τον Ολυμπιακό εκφράζουν παράπονα για την διαιτησία του Ιταλού Παϊρέτο.

Γαλλία: Ανακοινώθηκε η σύνθεση της νέας κυβέρνησης Μπαρνιέ - Αναλυτικά οι υπουργοί

Ισραήλ: Νέο κύμα επιθέσεων κατά της Χεζμπολάχ στον Λίβανο

Σοφία Ιαντερόσα: Μεταγραφή επιπέδου Champions League για τον Βόλο - Φωτογραφίες