Bundesliga: Η Στουτγάρδη «διέλυσε» 5-1 τη Ντόρτμουντ - Δείτε τα γκολ

Πρώτη ήττα τη Μπορούσια Ντόρτμουντ στη Bundesliga

«Μπλόκο» ύψωσε η Στουτγκάρδη στη Ντόρτμουντ και την υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα στην εφετινή Bundesliga. Η ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες επικράτησε 5-1 με εκτελεστές στο πρώτο 20λεπτο τους δύο επιθετικούς της που βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση από το ξεκίνημα της σεζόν.

Ο Τουρκογερμανός Ντενίζ Ουντάβ άνοιξε το σκορ στο 4΄, ενώ ο Βόσνιος Ερμεντίν Ντεμίροβιτς διπλασίασε το προβάδισμα στης ομάδας του στο 21΄.

Στο B΄ ημίχρονο το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκαν και οι Ένζο Μιγιό (62΄), Ελ Μπιλάλ Τουρέ (80΄), ενώ ακόμα ένα γκολ σημείωσε ο Ουντάβ στην εκπνοή. Το μόνο που κατάφερε η Ντόρτμουντ ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 75΄ όταν ο Σερχού Γκιρασί σκόραρε εναντίον της παλιάς του ομάδας.

Πηγή: ΑΠΕ

Ζωγράφου: Θύμα απατεώνων 13χρονος - Άγνωστη παρίστανε τη μητέρα του στο τηλέφωνο και απέσπασε €2.500, κοσμήματα και ρολόγια

Σεισμός στο Άγιο Όρος - Παπαζάχος: Δεν αποκλείεται να «σπάσει» το ρήγμα με δόνηση 6 Ρίχτερ

Premier League: Ντέρμπι και στις εξέδρες - Οι WAGs δίνουν άλλο χρώμα στο Σίτι-Άρσεναλ - Δείτε φωτογραφίες