Κώστας Φορτούνης: Άνοιξε λογαριασμό με πέναλτι, αποκλείστηκε η Αλ Καλίτζ - Βίντεο

Ο Κώστας Φορτούνης σημείωσε το πρώτο του γκολ με την ομάδα του Γιώργου Δώνη η οποία ωστόσο γνώρισε ήττα-αποκλεισμό στο King Cup

fortounis_al_khaleej

Ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Αλ Καλίτζ στην αναμέτρηση με την Αλ Ταέ για το King Cup, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να κρατήσει την ομάδα του στη διοργάνωση.

Ο 32χρονος μεσοεπιθετικός, της ομάδας του Γιώργου Δώνη, πέρασε στο παιχνίδι κατά την ανάπαυλα του αγώνα με την Αλ Ταέ και στο 90'+2' ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 της κανονικής διάρκειας.

Παρά την ισοφάριση και την παράταση, η Αλ Καλίτζ δεν μπόρεσε να κρατήσει το σκορ και υπέστη την ήττα με 5-2, με τρία γκολ να σημειώνονται στον έξτρα χρόνο από την αντίπαλη ομάδα.

Ο Δημήτρης Κουρμπέλης, επίσης από τους παίκτες της Αλ Καλίτζ, πέρασε στον αγώνα ως αλλαγή στο 65ο λεπτό, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αλλάξει την τροπή του αγώνα.

Ρέθυμνο: Βίντεο από την παράσυρση του 75χρονου τουρίστα από μηχανή - Σκληρές εικόνες

Πιο φθηνό το γρήγορο Ίντερνετ και ελεύθερο WiFi στο δίκτυο του μετρό

Μπεκτασήδες: Η μυστικιστική ισλαμική αίρεση που θα αποκτήσει αυτόνομο κράτος στην Αλβανία