Serie A: Πρώτη νίκη για την Κόμο μετά από 21 χρόνια, 3-2 μέσα στην έδρα της Αταλάντα - Δείτε τα γκολ

Η ομάδα του Σεσκ Φάμπρεγκας ήταν... χάρμα οφθαλμών στο Μπέργκαμο και πανηγύρισε με ανατροπή το «διπλό» - Τρία γκολ σε δώδεκα λεπτά για τους νεοφώτιστους

MixCollage-25-Sep-2024-12-06-AM-3485
Την «παρθενική» της νίκη στη Serie A πέτυχε η Κόμο του Σεσκ Φάμπρεγκας, η οποία πέρασε σαν σίφουνας από το Μπέργκαμο και την έδρα της Αταλάντα για την 5η αγωνιστική φεύγοντας με το τελικό 3-2. Η αναμέτρηση ήταν να διεξαχθεί χθες (23/09), αναβλήθηκε λόγω της κακοκαιρίας και τελικά οι νεοφώτιστοι πήραν το πρώτο τους «τρίποντο» μετά από 21 χρόνια.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4eth9k7u4pt)

Οι Μπεργκαμάσκι άνοιξαν το σκορ στο 18' με το πολύ ωραίο γκολ του Τζαπακόστα, όμως η συνέχεια ανήκε στο σύνολο του Φάμπρεγκας. Πολύ πιο ουσιαστική η Κόμο που απειλούσε με ισοφάριση από το πρώτο μέρος, χωρίς αποτέλεσμα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4esfsd1hm8x)

Στην επανάληψη, η Κόμο... άστραψε και βρόντηξε πετυχαίνοντας την ανατροπή με τρία γκολ μέσα σε δώδεκα λεπτά. Αρχικά, ο Στρεφάτσα έκανε το 1-1 στο 46' με υπέροχο τελείωμα μετά την ασίστ του Κουτρόνε με τακουνάκι, ενώ οκτώ λεπτά μετά ο Κολάσινατς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του από την κόντρα στο σουτ του Πας. Οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» ξανά στο 58' με τον Φαντέλα να κάνει... σμπαράλια την άμυνα της Αταλάντα για το 3-1 των νεοφώτιστων.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4esl7sznm7t)

Ανήμπορη να αντιδράσει η ομάδα του Γκασπερίνι, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-2 με πέναλτι του Λούκμαν στις καθυστερήσεις και έφυγε από τον αγώνα με άδεια χέρια.