Super League 2: Ο Θεοδωρίδης στο 90'+6' «χάρισε» το βαθμό στην ΑΕΚ Β', 2-2 με την Ηλιούπολη - Δείτε τα γκολ

Φινάλε-θρίλερ στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στη Super League 2 – Η Ηλιούπολη προηγήθηκε 1-2 στο 91’ αλλά η Ένωση ισοφάρισε στην τελευταία φάση του αγώνα

Συναρπαστικός και γεμάτος ένταση ήταν ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΚ Β' και την Ηλιούπολη με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στο Β' όμιλο της Super League 2, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2, προσφέροντας τρομερές «συγκινήσεις» ακόμη και στις καθυστερήσεις, όπου σημειώθηκαν δύο γκολ.

Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ στο 24' με τον Μαυριά, όμως δώδεκα λεπτά μετά (36') έμεινε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μαϊντάνου. Η ΑΕΚ Β' έφερε το ματς στα ίσα στο 63' με τον Κατσικά, για να ακολουθήσει στο 76' και δική της αποβολής με δεύτερη κάρτα του Μανίσα.

Στις καθυστερήσεις... έσπασαν καρδιές. Οι φιλοξενούμενοι ανέκτησαν το προβάδισμα στο 90'+1' με το γκολ του Αλεξόπουλου, όμως δεν μπόρεσαν εντέλει να φύγουν με το διπλό, καθώς ο Θεοδωρίδης στο 90'+6', στην τελευταία φάση του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 2-2, που φέρνει τους «ιτρινόμαυρους» προσωρινά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

ΑΕΚ Β’–Ηλιούπολη 2-2

Πανιώνιος–Χανιά 29/09 (12:00)

Παναχαϊκή–Αστέρας Τρίπολης B’ 29/09 (15:00)

Αιγάλεω–Κηφισιά 29/09 (17:00)

Καλαμάτα–Παναργειακός 30/09 (16:30)