Serie A: Η Μίλαν χρειάστηκε μόλις 5 λεπτά να «καθαρίσει» με 3-0 τη Λέτσε και να πιάσει κορυφή - Δείτε τα γκολ

H παράδοση που θέλει τους Ροσονέρι να κερδίζουν εντός τους Τζαλορόσι συνεχίστηκε, αφού πλέον μετρούν 13 παιχνίδια αήττητοι

milan
Η Μίλαν με φόρα από τη μεγάλη νίκη επί της Ιντερ, διατηρήθηκε σε τροχιά επιτυχιών, αφού επικράτησε με 3-0 της Λέτσε εντός έδρας. Τρίτη διαδοχική νίκη για τους Ροσονέρι, οι οποίοι και έπιασαν στην κορυφή της βαθμολογίας την Τορίνο, αλλά με ματς περισσότερο. Στον αντίποδα, η Λέτσε παρέμεινε στο όριο της επικίνδυνης ζώνης. H παράδοση που θέλει τη Μίλαν να κερδίζει εντός τους Τζαλορόσι συνεχίστηκε, αφού πλέον μετρά 13 παιχνίδια αήττητη.

Μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε να... σφραγίσει το τρίποντο, αφού από το 38' μέχρι το 43' πέτυχε τρία γκολ. Μάλιστα, πριν από αυτό το ξέσπασμα δεν είχε ούτε σουτ εντός στόχου. Ειδικότερα, στο 38' ο Μοράτα άνοιξε το σκορ, στο 41' ο Ερναντέζ πέτυχε το 2-0 και στο 43΄ο Πούλισικ σημείωσε το 3-0.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4hdap9my0ep)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στη Serie A έχουν ως εξής:

Μίλαν-Λέτσε 3-0