Διούδης: Ανίκητος ο ΄Έλληνας τερματοφύλακας, απέκρουσε δύο πέναλτι στην Τουρκία - Δείτε βίντεο

Στο παιχνίδι της Γκαζιαντέπ με την Εγιούσπορ ο διαιτητής δίνει πέναλτι, ο Διούδης το απέκρουσε αλλά δόθηκε επανάληψη και έβγαλε και αυτό

dioudis
Eίπε το «όχι» δυο φορές από την λευκή βούλα ο Σωκράτης Διούδης, ο οποίος υπέπεσε σε παράβαση πέναλτι στην αναμέτρηση της Εγιούσπορ με την Γκαζιαντέπ στην Τουρκία, αλλά διόρθωσε το λάθος του λίγα λεπτά αργότερα.

Το σκορ ήταν στο 1-1 και λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Διούδης νίκησε δυο φορές τους αντιπάλους του από την άσπρη βούλα, καθώς απέκρουσε δυο φορές το ίδιο πέναλτι.

Στην αρχική εκτέλεση ο Ακάμπα έστησε τη μπάλα στην άσπρη βούλα, με τον Έλληνα τερματοφύλακα να μπλοκάρει την εκτέλεση, αλλά μετά από έλεγχο ο ρέφερι έδειξε επανάληψη, καθώς ο Διούδης δεν πατούσε τη γραμμή του τη στιγμή της εκτέλεσης.

Η μπάλα στήθηκε λοιπόν ξανά στην άσπρη βούλα, αλλά η κατάληξη ήταν ίδια, παρ'όλο που ανέλαβε άλλος την εκτέλεση του δεύτερου πέναλτι. Ο Τιάμ σημάδεψε την ίδια γωνία, όμως ο Έλληνας γκολκίπερ έπεσε ξανά σωστά, κρατώντας ζωντανή την ομάδα του.

Μητσοτάκης: Το ότι συζητάμε με τον Ερντογάν, δεν σημαίνει ότι συμφωνούμε - Μεγάλο ενδιαφέρον διεθνών επενδυτών για Ελλάδα

Η στιγμή που απογειώνονται τα ισραηλινά μαχητικά για να σκοτώσουν τον Νασράλα - Τι είναι οι βόμβες «bunker buster» που έριξαν

«Το ευχαριστήθηκα... και καλά της κάναμε» - Σοκάρουν οι διάλογοι για τον ξυλοδαρμό της 14χρονης στη Γλυφάδα