Βέλγιο: Οι οπαδοί της Μπέερσχοτ υλοποίησαν την απειλή τους και διέκοψαν το ντέρμπι με την Αντβέρπ - Δείτε βίντεο

Το ντέρμπι της Αμβέρσας τελείωσε άδοξα καθώς οι οπαδοί της φιλοξενούμενης Μπέερσχοτ απογοητευμένοι μετά το εις βάρος τους 4-0 χρησιμοποίησαν ότι καπνογόνο είχαν στη διάθεση του

Όταν την περασμένη εβδομάδα η Μπέερσχοτ ηττήθηκε εντός έδρας με 3-0 από την Σιντ Τρούιντεν για το πρωτάθλημα του Βελγίου οι οπαδοί της είχαν... προειδοποιήσει ότι σε περίπτωση που στο επερχόμενο (29/9) ντέρμπι με την Αντβέρπ το σκορ ξεφύγει τότε «ο αγώνας δεν θα τελειώσει».

Κι όπως απέδειξαν σήμερα, εννούσαν κάθε λέξη από το συγκεκριμένο μήνυμα καθώς το ντέρμπι της πόλης ολοκληρώθηκε άδοξα στο 75ο λεπτό κι ενώ η Αντβέρπ ήταν μπροστά στο σκορ με 4-0.

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, κι ενώ λίγο νωρίτερα έγινε το 4-0, οι φιλοξενούμενοι οπαδοί πέταξαν τα πρώτα καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο με τον διαιτητή να διακόπτει το ματς προσωρινά, μέχρις ότου καθαρίσει η ατμόσφαιρα και γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις...

Όντως ο αγώνας άρχισε ξανά, ωστόσο 15 λεπτά αργότερα οι οπαδοί της Μπέερσχοτ άναψαν και τα υπόλοιπα καπνογόνα που είχαν μαζί τους κι εκεί είχαμε την οριστική διακοπή του αγώνα...

Μητσοτάκης: Το ότι συζητάμε με τον Ερντογάν, δεν σημαίνει ότι συμφωνούμε - Μεγάλο ενδιαφέρον διεθνών επενδυτών για Ελλάδα

Η στιγμή που απογειώνονται τα ισραηλινά μαχητικά για να σκοτώσουν τον Νασράλα - Τι είναι οι βόμβες «bunker buster» που έριξαν

«Το ευχαριστήθηκα... και καλά της κάναμε» - Σοκάρουν οι διάλογοι για τον ξυλοδαρμό της 14χρονης στη Γλυφάδα