Αλόνσο μετά την ήττα του ΠΑΟ από την ΑΕΚ: Αξίζαμε κάτι παραπάνω, με θυμώνει το αποτέλεσμα - Δείτε βίντεο

O τεχνικός του Παναθηναϊκού μετά την ήττα της ομάδας του με 2-0 από την Ένωση στάθηκε στο κακό πρόσωπο του πρώτου μέρους

6325143
Η ΑΕΚ επικράτησε στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στην OPAP Arena με 2-0 χάρη στα γκολ του Πιερό και του Άμραμπατ και σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ, σκαρφάλωσε στην κορυφή της βαθμολογίας της Stoiximan Super League.

Ο Ντιέγκο Αλόνσο τόνισε στις δηλώσεις του μετά το ματς στην COSMOTE TV πως το αποτέλεσμα τον θυμώνει, αλλά παραδέχθηκε ότι η ομάδα του έδειξε το κακό της πρόσωπο στο πρώτο μισό του ματς.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Για το ματς και την απόδοση της ομάδας του:

«Το αποτέλεσμα με θυμώνει. Θέλαμε να κερδίσουμε τους τρεις βαθμούς, όμως κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δεν είδαμε την ομάδα που θέλαμε. Στο δεύτερο μέρος ήμασταν περίπου αυτό που θέλαμε, Αξίζαμε περισσότερα στο δεύτερο ημίχρονο και όχι στο πρώτο».