Super League 1: Η ΑΕΚ έχασε στο Αγρίνιο και ο Άρης την έπιασε στην κορυφή - Δείτε τα γκολ

Η 7η αγωνιστική της Super League 1 έφερε νέες ανακατάξεις στο βαθμολογικό πίνακα - Η ΑΕΚ ηττήθηκε στην έδρα του Παναιτωλικού (σκαρφάλωσε στην 5η θέση) και πλέον ισοβαθμεί με τον Άρη που νίκησε τη Λαμία - Μεγάλο διπλό ο Βόλος στο Περιστέρι

aek-aris-m
Μία εβδομάδα άντεξε τη μοναξιά της κορυφής η ΑΕΚ που έχασε στο Αγρίνιο και απέκτησε σίγουρα συγκάτοικο τον Άρη (2-0 τη Λαμία) και αμφότεροι περιμένουν να δουν τα αυριανά αποτελέσματα Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ για να δουν αν θα βρεθούν πιο χαμηλά.

Νίκη ανάσα για τον Βόλο που έκανε σπουδαία ανατροπή στο Περιστέρι κι από τελευταίος βρέθηκε στην 9η θέση.

Παναιτωλικός - ΑΕΚ 1-0

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d4o3lr2o4je1)

Στο βροχερό Αγρίνιο ο Παναιτωλικός ύψωσε τεράστιο Stop στην ΑΕΚ, προκαλώντας δεύτερη ζημιά σε διεκδικητή τίτλου μετά το 0-0 στο Καραϊσκάκη με τον Ολυμπιακό.

Η Ένωση στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και φωνάζει για πέναλτι στο 25', αλλά στο Β' ημίχρονο η μπάλα πήγαινε πάνω κάτω με τον Παναιτωλικό να βρίσκει το γκολ στο 73' με τον Λουίζ... Κι όσο κι αν πίεσαν οι φιλοξενούμενοι το τελικό σκορ δεν άλλαξε με τα καναρίνια να σκαρφαλώνουν στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Άρης - Λαμία 2-0
Ο εντυπωσιακός Άρης πανηγύρισε την 3η συνεχόμενη νίκη του καθώς μετά τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ νίκησε πολύ άνετα τη Λαμία με 2-0 και έπιασε την ΑΕΚ στην κορυφή (κάτι που συμβαίνει μετά από πολλά χρόνια).

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Ο Άρης προηγήθηκε μόλις στο 4' με τον Μορόν δημιουργούσε όποτε ήθελε φάσεις στην αντίπαλη εστία και κλείδωσε το τρίποντο στο 43' με τον Ισπανό (έφτασε ήδη τα 6 γκολ).

Η Λαμία (ο Βόκολος στην επιστροφή του έχει πολύ δύσκολο έργο) δεν απείλησε ποτέ και το φινάλε βρήκε τους κιτρινόμαυρους να πανηγυρίζουν...

Ατρόμητος - Βόλος 1-2
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Ατρόμητο και δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα (εκτός έδρας και οι δύο!) για τον Βόλο που έκανε μια σπουδαία ανατροπή στο Β' ημίχρονο.

Ο Ατρόμητος ήταν κυρίαρχος, προηγήθηκε στο 41' ,ε τον Γιουμπιτάνα, αλλά στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Μπρόρσον αποβλήθηκε μέσω VAR για σκληρό φάουλ.

Έτσι ο Βόλος στο Β' ημίχρονο μέσα σ' ένα τρίλεπτο έφερε τα πάνω κάτω (66' Γκλάβτσιτς, 68' Κοσζτα) και άντεξε μέχρι το φινάλε.