Super League 2: Τριπλή ισοβαθμία στην κορυφή του Β' ομίλου - Δείτε βίντεο

Το Αιγάλεω υποχρέωσε την Καλαμάτα στην πρώτη της βαθμολογική απώλεια και πλέον η ομάδα της Μεσσηνίας συγκατοικεί στην κορυφή με Κηφισιά και Πανιώνιο

Aigaleo_Kalamata
Το Αιγάλεω έβαλε «φρένο» στην Καλαμάτα και δημιούργησε... συνωστισμό στην κορυφή του Β΄ ομίλου της Super League 2, μετά από τρεις αγωνιστικές.

Η «Μαύρη Θύελλα» προηγήθηκε στο 29΄ με τον Μορέιρα, το «Σίτι» ισοφάρισε στο 54΄ με τον Καρβούνη, διατήρησε το αήττητο και προκάλεσε συνωστισμό στην κορυφή.

Εκεί βρίσκεται η Κηφισιά που υποχρέωσε την ΑΕΚ Β΄ στην πρώτη ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα της Super League 2, καθώς τη νίκησε 4-2 στη Ζηρίνειο.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d4orv9oa4gzt)

Η ομάδα του Σεμπαστιάν Λέτο προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό με τον Παντελίδη, η Ενωση απάντησε άμεσα με τον Σόσα (11΄), αλλά με τέρματα του Ρότσα στο 14΄ και του Μάναλη στο 21΄ οι γηπεδούχοι εξασφάλισαν σημαντικό προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο «Δικέφαλος» μείωσε στο 57΄ ξανά με τον Σόσα, αλλά το γκολ του Σμπώκου στο 87΄ «σφράγισε» τη νίκη της Κηφισιάς, που έφτασε τους επτά βαθμούς.

Όσους έχει κι ο Πανιώνιος που πανηγύρισε τη δεύτερη διαδοχική νίκη του επικρατώντας με 2-0 του Παναργειακού στο ΔΑΚ Άργους. Τα τέρματα της ομάδας του Αντώνη Νικοπολίδη σημείωσαν ο Στουπης στο 30΄ και ο Κολοβός στο 75΄, ενώ ως αλλαγή μπήκε ο Τσερίσεφ.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-d4oo3phsv8ld)

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Παναργειακός, ο οποίος παραμένει χωρίς βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές, τελείωσε την αναμέτρηση με εννέα ποδοσφαιριστές, λόγω αποβολής των Καρέλη (86΄) και Παναγιώτου (90+1΄).

10. Παναργειακός 0

Ιστορική έρευνα: Από τον Ανδρέα, μέχρι σήμερα - Οι 8 μάχες για τη διαδοχή στην ηγεσία του ΠΑΣΟΚ

Ένας νεκρός και 10 τραυματίες από επίθεση ενόπλου σε σταθμό λεωφορείων στο Ισραήλ - Δείτε βίντεο

Βίκτορ Όρμπαν: «Θα στείλουμε τους μετανάστες στις Βρυξέλλες, αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση»