Υποψήφιο για γκολ της χρονιάς: Απίστευτο ανάποδο ψαλίδι του Μάντζη για την ισοφάριση του ΠΑΣ Γιάννινα - Βίντεο

Δείτε το εκπληκτικό ψαλίδι του Μάντζη που έφερε την ισοφάριση για τον «Άγιαξ της Ηπείρου» στην αναμέτρηση με τον Καμπανιακό για την Super League 2 - Ο ΠΑΣ πήρε τη νίκη με 2-1 κάνοντας την ανατροπή στις καθυστερήσεις

b5309813-db0d-40d5-ae82-c5d70b638e75

Γκολ σπάνιας ομορφιάς σημειώθηκε στην αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Καμπανιακό για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Τα Γιάννενα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με ένα φοβερό γκολ από τον Βασίλη Μάντζη στο πρώτο ημίχρονο.

Ο 32χρονος επιθετικός απογειώθηκε και έκανε ένα εκπληκτικό ψαλιδάκι που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Γιακουμή.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4z0awdyyjox)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πήρε τη νίκη με 2-1 χάρη σε γκολ του Γιάν Σομποτσίνσκι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο οποίος ολοκλήρωσεμία μεγάλη ανατροπή για τον «Άγιαξ της Ηπείρου», στο ματς με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 5ης αγωνιστικής του Α' Ομίλου της Super League 2.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 9' με το γκολ του Φροσύνη έπειτα από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ. Οι Γιαννιώτες ωστόσο, έφεραν το ματς στα ίσα με ένα εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Βασίλη Μάντζη στο 35' κι έφτασαν εντέλει στην ανατροπή χάρις στο γκολ του Πολωνού αμυντικού στο 90'+1', μειώνοντας στους δύο βαθμούς την απόστασή τους απ' την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

ΠΑΣ Γιάννινα–Καμπανιακός 2-1