Στέφανος Τσιτσιπάς: Κακή εμφάνιση και αποκλεισμός από τον Λεχέτσκα στην Αμβέρσα - Βίντεο

Ο Έλληνας τενίστας ηττήθηκε 6-4,6-4 από τον Τσέχο και έμεινε εκτός τετράδας στο European Open

29344412
O Γίρι Λεχέτσκα κέρδισε για 2η συνεχόμενη φορά τον Στέφανο Τσιτσιπά και τον άφησε για 1η φορά εκτός 4άδας στην Αμβέρσα.

Ο Λεχέτσκα επανέλαβε τον θρίαμβο του Indian Wells, κερδίζοντας τον Τσιτσιπά με 6-4, 6-4 και στην Αμβέρσα, για να προκριθεί στα ημιτελικά του European Open.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4z6dx2ia4e9)

Ο 22χρονος Τσέχος, Νο.33 στον κόσμο, έκανε το 2 στα 2 φέτος ενάντια στον Τσιτσιπά, παίζοντας καλύτερο τένις και παίρνοντας δίκαια τη νίκη σήμερα στην Αμβέρσα.

Απείλησε για break από τα πρώτα games του 1ου σετ ο Λεχέτσκα, με τον Τσιτσιπά να σβήνει από ένα break σε 3ο (2-1) και 5ο game (3-2) και να μένει προς το παρόν ζωντανός, όμως στο 7ο game, ο Λεχέτσκα έκανε τελικά το break στην 4η ευκαιρία του (6η συνολικά), για να πάρει το προβάδισμα με 4-3.

Δεν δυσκολεύτηκε να υπερασπιστεί το break με το σερβίς του ο Τσέχος, ο οποίος έκλεισε το σετ στο 10ο game για το 6-4.

Ακολούθησε break με το καλημέρα στο 2ο σετ για τον Λεχέτσκα, που προηγήθηκε με 2-0 σετ στο 2ο σετ και έκτοτε δεν κινδύνεψε καθόλου, ελέγχοντας απόλυτα το παιχνίδι. Έχασε μόλις 4 πόντους σε όλα τα service games του στο 2ο σετ και με love service game ολοκλήρωσε τη νίκη του στο 10ο game, έπειτα από 84 λεπτά αγώνα.

Πόλεμος στην Ουκρανία: Η Πιονγκγιάνγκ απέστειλε απόσπασμα 1.500 στρατιωτών στη Ρωσία, αποκαλύπτει η Σεούλ

Προφυλακίστηκε ο 50χρονος που είχε πυροβολήσει τον Πάνο Καλλίτση και συνελήφθη με ροζ κοκαΐνη

Κασσελάκης: Δεν με έχουν διαγράψει, μόνον ο λαός τα διαγράφει όλα