Basket League: Πρώτη νίκη για τον Άρη, 86-75 τον Προμηθέα στο Αλεξάνδρειο - Βίντεο

Με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ ο Νόλεϊ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα

6345200
Με πολυτιμότερο τον Λάντερς Νόλεϊ ο Άρης  πήρε την πρώτη του νίκη καθώς επικράτησε με 86-75 του Προμηθέα για την τρίτη αγωνιστική της Stoiximan GBL.

Με 21 πόντους και 7 ριμπάουντ ο Νόλεϊ έδωσε ώθηση στους «κίτρινους» ενώ στη συνέχεια ανέλαβαν δράση οι Ντε Τζούλιους με 15 και Τολιόπουλος με 13. Με 16 τελείωσε το ματς ο Μιχάλης Λούντζης.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4zwniompjv5)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4zwkdg0eq5d)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d4zv3qixe97d)

Mε στόχο να παλέψει για την πρώτη του νίκη στη Stoiximan GBL, ο Άρης Midea ξεκίνησε με 11-0 το ματς και κάνοντας το τέλειο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 12 πόντους διαφορά (23-11). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στη δεύτερη περίοδο με επιθετική αιχμή τον Γουόκερ και με επιμέρους σκορ 20-9 μείωσαν στον έναν (32-31), ωστόσο ο Νόλεϊ έδειξε τον δρόμο στους «κίτρινους» για να διατηρήσουν το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο (43-37).

Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στην επανάληψη καθώς οι γηπεδούχοι είχαν απάντηση σε κάθε πρόβλημα που έβαζε ο Προμηθέας Βίκος Cola, με συνέπεια να προηγηθούν με 15 πόντους διαφορά (75-60) στο 36’ με τρίποντο του Βασίλη Τολιόπουλου. Κάπου εκεί τελείωσε και η υπόθεση νίκη αφού οι παίκτες του Καστρίτη δεν έχασαν τον έλεγχο του αγώνα.

Tα δεκάλεπτα: 23-11, 43-37, 62-53, 86-75

Φωτογραφίες: Η Μπέλα Χαντίντ ποζάρει με κόκκινα εσώρουχα στα backstage του σόου της Victoria's Secret

Μάχη κατά της φοροδιαφυγής: POS και ηλεκτρονικές συναλλαγές εκτινάσσουν τα έσοδα - Στόχος τα €2,5 δισ. το χρόνο ως το 2027

Drone από τον Λίβανο είχε στόχο το σπίτι του Νετανιάχου - Απουσίαζε και αυτός και η σύζυγός του την ώρα της επίθεσης