Basket League, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 71-62: Πήρε τη νίκη με όπλο την άμυνα

Ο Πανιώνιος ζευγάρωσε τις νίκες του στη Basket League επικρατώντας στην έδρα του, του ΠΑΟΚ

6346221
Βελτιώνοντας την αμυντική του εικόνα μετά από την πρώτη περίοδο και έχοντας τον έλεγχο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, ο Πανιώνιος επικράτησε με 73-62 στη Γλυφάδα, του ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική της Stoiximan GBL.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d500s0p0zxex)

Οι «κυανέρυθροι» στηρίχθηκαν επιθετικά στους Μπράουν (15π.) και Ντέιβις (10π.) ενώ βρήκαν λύσεις και με τον Σαλούστρο (11π.) σε μία βραδιά που οι Κάναντι και Σμιθ είχαν μαζί 6/21 σουτ. Από την άλλη πλευρά οι Θεσσαλονικείς που τελείωσαν το παιχνίδι με 33% (18/54) εντός παιδιάς και 12 λάθη, είχαν διψήφιους σκόρερ τους Μπάρτλεϊ (15) και Άπσον (12).

Έπειτα από ένα πρώτο δεκάλεπτο που ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επιβάλει τον ρυθμό του και στις δύο πλευρές του παρκέ (άρχισε το παιχνίδι με 0-7), οι γηπεδούχοι κάλυψαν τη διαφορά και στα μέσα της δεύτερη περιόδου προσπέρασαν (26-24) πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα τριών πόντων.

Δύο τρίποντα στις αρχές της τέταρτης περιόδου έδωσαν για πρώτη φορά διψήφιο προβάδισμα στον Πανιώνιος (60-50) που προηγήθηκε με 65-54 στο 35'. Ο ΠΑΟΚ mateco μείωσε σε 69-62 όμως έμεινε χωρίς σκορ στο τελευταίο ενάμισι λεπτό με τους «κυανέρυθρους» να παίρνουν τη δεύτερη φετινή τους νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 34-31, 54-50, 73-62.

Παντρεύτηκε ο Χάρης Δούκας τη Γεωργία Πολυτάνου στη Θήβα - Βίντεο και φωτογραφίες

Η πρώτη φωτογραφία από το χτύπημα κοντά στην κατοικία του Νετανιάχου - Τα σπασμένα τζάμια και οι καταστροφές

Στέφανος Κασσελάκης: Αν ήθελα να κάνω νέο κόμμα, το timing ήταν ο παράνομος αποκλεισμός της υποψηφιότητάς μου