Premier League: Στην κορυφή με buzzer beater του Στόουνς η Σίτι, 2-1 τη Γουλβς - Δείτε τα γκολ

Με ανατροπή και με γκολ του Στόουνς στο 90+5' οι πρωταθλητές πέρασαν από το Μολινό

29393843
Ο Τζον Στόουνς λύτρωσε ξανά τη Μάντσεστερ Σίτι, καθώς με δικό του γκολ στο 95΄ οι πρωταθλητές Αγγλίας γλίτωσαν τη «γκέλα» στην έδρα της ουραγού Γουλβς, πήραν τη νίκη με 2-1 και ανέβηκαν -τουλάχιστον προσωρινά- στην κορυφή της Premier League, περιμένοντας το παιχνίδι της Λίβερπουλ με την Τσέλσι.

Ο Αγγλος κεντρικός αμυντικός είχε πετύχει πριν ένα μήνα και το γκολ της ισοφάρισης (2-2) στο ντέρμπι με την Αρσεναλ, οπότε «πιστώνεται» πλέον τρεις πολύτιμους βαθμούς για τους «πολίτες».

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα και προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με τον Στραντ Λάρσεν, ενώ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Σεμέδο.

Η Σίτι ανέβηκε, ισοφάρισε στο 33΄ με «κεραυνό» του Γκβάρντιολ, αλλά οι προσπάθειές της να ολοκληρώσει την ανατροπή σταματούσαν στον Ζοσέ Σα. Αυτά μέχρι το 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η κεφαλιά του Στόουνς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, με το γκολ να μετράει μετά από επιβεβαίωση του VAR, που έκρινε ότι ο εκτεθειμένος Μπερνάρντο Σίλβα δεν εμπόδιζε την ορατότητα του Σα.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ

«Παραλήρημα» Τραμπ στην Πενσιλβάνια: Μιλούσε 12 ολόκληρα λεπτά για τα... γεννητικά όργανα του θρύλου του γκολφ, Άρνολντ Πάλμερ

Αντίστροφη μέτρηση για την παράδοση του Μετρό Θεσσαλονίκης - Χωρίς οδηγό οι συρμοί, αυξημένα μέτρα ασφαλείας

Το μνημόσυνο για τα τρία χρόνια από τον θάνατο της Φώφης Γεννηματά - Δείτε φωτογραφίες