Basketball Champions League: Ήττα στο... νήμα για τον Προμηθέα, 79-75 από την Γαλατάσαραϊ στην Πάτρα - Βίντεο

Κορυφαίος των Πατρινών ο Τζόρνταν Γουόκερ με 25 πόντους, εκ των οποίων οι 19 στην τέταρτη περίοδο

6350781

Οι... λεπτομέρειες έκριναν την αναμέτρηση του Προμηθέα με τη Γαλατασαράι, η λήξη της οποίας βρήκε τους Αχαιούς με αρνητικό ρεκόρ στον 4ο όμιλο του Basketball Champions League (1-2). Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου ηττήθηκε 75-79 στο «Δ. Τόφαλος», για την 3η αγωνιστική, με την τουρκική ομάδα να βελτιώνει το ρεκόρ της σε 2-1.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-d53ee1kussap)

Με χαμένη τη μάχη των ριμπάουντ (25 έναντι 43), η ελληνική ομάδα έδειξε να χάνει την επαφή στην τρίτη περίοδο, όταν δέχθηκε επιμέρους σκορ 10-21 και βρέθηκε στο -13 (48-61 στο 30΄), αλλά βρίσκοντας το μακρινό σουτ στο τέταρτο δεκάλεπτο απάντησε με δικό της εντυπωσιακό επιμέρους σκορ 25-10 για την ανατροπή (73-71 στο 38΄). Ο Ερνάντεθ κράτησε το προβάδισμα για τους Αχαιούς (75-73), αλλά ένα άστοχο τρίποντο των γηπεδούχων και ένα μίνι σερί 0-4 των Τούρκων έστειλε τη Γαλατασαράι στο +2 (75-77) στα 25΄΄ για τη λήξη.

Ο Κοκσάλ φιλοδώρησε με μπλοκ τον Γουόκερ στο λέι απ της ισοφάρισης από τον Προμηθέα στα 14΄΄ και το φάουλ του Πέρι στον Λίβινγκστον έκρινε το ματς, με τον τελευταίο να διαμορφώνει από τη γραμμή των ελευθέρων βολών το τελικό 75-79.

Κορυφαίος των ηττημένων ο Τζόρνταν Γουόκερ με 25 πόντους, εκ των οποίων οι 19 στην τέταρτη περίοδο, ενώ από τη Γαλατασαράι έλαμψε ο Γουίλ Κάμινγκς με 21.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 38-40, 48-61, 75-79

O Ομπάμα ραπάρει στίχους του «Lose Yourself» μπροστά στον Eminem σε συγκέντρωση της Χάρις - Δείτε βίντεο