Νέο double double ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ήττα για τους Μπακς

Ο Ελληνας άσος, έπαιξε 35 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα με 38 πόντους (σ.σ. 15/22 δίποντα και 8/16 βολές), 11 ριμπάουντ και πέντε ασίστ

Απολαυστικός για δεύτερο διαδοχικό ματς ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, όμως η εντυπωσιακή εμφάνιση του δεν ήταν αρκετή για τους Μπακς, που ηττήθηκαν στο Μιλγουόκι από τους Σικάγο Μπουλς με 133-122.

Ο Ελληνας άσος, έπαιξε 35 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα με 38 πόντους (σ.σ. 15/22 δίποντα και 8/16 βολές), 11 ριμπάουντ και πέντε ασίστ. Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Ντέϊμιαν Λίλαρντ με 28 πόντους, ενώ κορυφαίος των νικητών, ήταν ο Κόμπι Γουάϊτ με 35 πόντους.

Παράλληλα, οι Ατλάντα Χοκς επικράτησαν με 125-120 των Χόρνετς, με πρωταγωνιστή τον Τρέϊ Γιανγκ (38 πόντοι, 10 ασίστ, οκτώ ριμπάουντ), ενώ από την ομάδα της Σάρλοτ ξεχώρισε ο ΛαΜέλο Μπολ με 34 πόντους.

Επίσης, οι Νικς νίκησαν άνετα με 123-98 τους Ιντιάνα Πέϊσερς, με κορυφαίο τον Τζέϊλεν Μπράνσον (26π.), ενώ τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

Σαν Αντόνιο 0-1

Επίθεση του Ισραήλ στο Ιράν - Τι σημαίνει: Η κίνηση ουσίας προς τις ΗΠΑ και το «μήνυμα» που έλαβε η Τεχεράνη

Κοτταρίδη για τον… χιτώνα του Μεγάλου Αλεξάνδρου: Η θεωρία έχει καταρριφθεί με ακλόνητα επιχειρήματα από τους επιστήμονες

Το Ισραήλ έστειλε μήνυμα στο Ιράν πριν την επίθεση και προειδοποίησε την Τεχεράνη να μην απαντήσει, αποκαλύπτει το Axios