Μπαράζ ανακοινώσεων του προέδρου του Παναθηναϊκού και του υποψήφιου επενδυτή… Βλάση Τσάκα….
UPD:
Με αμείωτο ρυθμό συνεχίζεται ο «χαρτοπόλεμος» του Παναθηναϊκού με τον Βλάση Τσάκα.
«Εμείς κάνουμε ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατόν για να ολοκληρωθεί το deal και εσείς ακριβώς το αντίθετο… Η υποκρισία σας περισσεύει», αναφέρει μεταξύ άλλων ο υπογράφων ως συνεργάτης του πρίγκιπα Φεϊζάλ, Βλάσης Τσάκας.
Κλείσιμο
Παράλληλα κάνει λόγο για επικοινωνιακό παιχνίδι από πλευράς διοίκησης της ΠΑΕ και ζητεί να γίνει οικονομικός έλεγχος υπό τους όρους που θέτει η πλευρά του πρίγκιπα. Παράλληλα διατείνεται πως ο εκπρόσωπος του Φεϊζάλ που εμφανίστηκε στην ΠΑΕ δεν είναι… φορτηγατζής, όπως χαρακτηρίστηκε, αλλά έγκριτος οικονομολόγος.
Επίσης ζητεί ραντεβού στην Τράπεζα Πειραιώς για να κατατεθούν τα 28 εκατ. ευρώ και να παραιτηθεί ταυτόχρονα η τωρινή διοίκηση, ενώ ξεκαθαρίζει πως δεν τρομάζει από τις απειλές της πλευράς Αλαφούζου για νομικές διαδικασίες σε βάρος του εφόσον δεν μπουν τα χρήματα.
Άμεση ήταν η απάντηση του Παναθηναϊκού ο οποίος σε ανακοίνωση του τονίζει ότι η περίπτωση του εκπροσώπου του πρίγκιπα «κινείται στο πλαίσιο του φαιδρού».
Προσπερνώντας λοιπόν τις κατηγορίες του για «υποκρισία που περισσεύει», επαναλαμβάνει ότι ο Φειζάλ μπορεί να δείξει εμπράκτως την πρόθεσης αγοράς του πλειοψηφικού πακέτου καταθέτοντας τα χρήματα στην ΑΜΚ της 4ης Ιανουαρίου.
Όλα τα υπόλοιπα, όπως αναφέρει, «είναι κουβέντες καφενείου», που από τότε κι έπειτα «ίσως γίνουν υποθέσεις της Δικαιοσύνης».
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!