Έκανε «σεφτέ» ο Σαβιόλα, 2-1 ο Ολυμπιακός τον Ατρόμητο

Δύο στα δύο για τον Ολυμπιακό, ο οποίος, με τον Σαβιόλα να αγωνίζεται πίσω από τον Μήτρογλου στο δεύτερο ημίχρονο, απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο και επικράτησε 2-1 του Ατρομήτου, που προηγήθηκε

Ήρθε από τον πάγκο, «απελευθέρωσε» τον Ολυμπιακό και του χάρισε το τρίποντο, ανοίγοντας λογαριασμό με την ερυθρόλευκη φανέλα κόντρα στον Ατρόμητο, επικρατώντας 2-1.

Ο Χαβιέ Σαβιόλα αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο πίσω από τον Μήτρογλου και οι Πειραιώτες μέσα σε πέντε λεπτά ανέτρεψαν το 1-0 από το τέρμα του Ναπολεόνι (47’).

Ο Φουστέρ (51’) ισοφάρισε με ωραία κομπίνα από φάουλ, ενώ ο Σαβιόλα (54’) έκανε… σεφτέ και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του Μίτσελ.

Πολύ καλός, με σχήμα 4-4-2 στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός, που πήρε πολύτιμες βοήθειες από Φουστέρ, Τσόρι και Σάμαρη. Θετικότατος στο ντεμπούτο του ο Μπονγκ.

Δυσκολίες στο πρώτο μέρος για την ομάδα του Πειραιά κόντρα στους Περιστεριώτες, η οποία θα μπορούσε να βρεθεί και νωρίτερα πίσω στο σκορ, όμως οι Ναπολεόνι και Φυτανίδης «σπατάλησαν» σπουδαίες ευκαιρίες.