Πάνω από χίλιοι πράσινοι οπαδοί υποδέχτηκαν θερμά τον πρώην άσο της Μίλαν φωνάζοντας συνθήματα
Μέρος των στιγμών που θα ζήσει φορώντας τη φανέλα της ομάδας στη Λεωφόρο έδειξαν οι οπαδοί του Παναθηναϊκού στον Μίκαελ Εσιέν στο αεροδρόμιο της Αθήνας!
Περισσότεροι από χίλιοι φίλοι των πράσινων υποδέχθηκαν τον Γκανέζο άσο στο «Ελευθέριος Βενιζέλος». Λίγο μετά τα μεσάνυχτα ο Εσιέν έκανε την εμφάνισή του από την πύλη των «Εμπορευμάτων» μετά την πτήση που είχε με ιδιωτικό τζετ.
Κλείσιμο
Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού περίμεναν εκεί και, μόλις αντίκρισαν το αυτοκίνητο στο οποίο ήταν επιβιβασμένος, άρχισαν να φωνάζουν ρυθμικά το όνομά του. Εκείνος έχοντας στο λαιμό του ένα κασκόλ και με ένας πλατύ χαμόγελο έκανε τις πρώτες του δηλώσεις:
-Τι τον έπεισε να έρθει
Ήταν μια εύκολη απόφαση. Γνωρίζω τον Παναθηναϊκό. Είχα επικοινωνία και με έναν φίλο μου που με ενημέρωσε για την ομάδα. Η απόφαση ήταν εύκολη».
-Με ποιον συνομίλησε:
«Μίλησα με τον Σισε. Του είπα ότι υπάρχει μια ενημέρωση για ενδιαφέρον από τον Παναθηναϊκού και εκείνος μου είπε ότι είναι εξαιρετική περίπτωση».
-Για την υποδοχή:
«Είναι απίστευτο...»
-Για τα συνθήματα των οπαδών για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και μια καλή παρουσία στην Ευρώπη:
«Φυσικά. Ο ΠΑΟ είναι μια μεγάλη ομάδα. Επιστρέφει την Ευρώπη και εγώ από την πλευρά μου θα βοηθήσω να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο και να κατακτήσουμε τίτλους».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.