Μετά το Champions League ήρθε και η σειρά του Europa League να κάνει πρεμιέρα απόψε, με 48 ομάδες να ρίχνονται στη μάχη της πρόκρισης στην επόμενη φάση. Μπορεί η αίγλη της δεύτερης τη τάξει διασυλλογικής διοργάνωσης να μην είναι ίδια με αυτή του Champions League, όμως ομάδες όπως η Τσέλσι, η Άρσεναλ, η Σεβίλλη, η Μίλαν και άλλες υπόσχονται ότι θεατές και τηλεθεατές θα απολαύσουν θέαμα.
Φυσικά υπάρχει και έντονο ελληνικό ενδιαφέρον με την παρουσία του ΠΑΟΚ και του Ολυμπιακού που ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους απέναντι σε Τσέλσι και Ρεάλ Μπέτις αντίστοιχα.
Το πλήρες πρόγραμμα των σημερινών αγώνων:
19:55 Ακισάρ Μπελεντιγιέ - Κρασνοντάρ
19:55 Βιγιαρεάλ - Ρέιντζερς COSMOTE SPORT 8 HD
19:55 Γκενκ - Μάλμε
19:55 Λάτσιο - Απόλλων Λεμεσού COSMOTE SPORT 6 HD
19:55 Μαρσέιγ - Άιντραχτ Φρανκφούρτης COSMOTE SPORT 5 HD
19:55 ΜΟΛ Βίντι - Μπάτε COSMOTE SPORT 4 HD
19:55 Μπεσίκτας - Σάρπσμποργκ 08