Με στίχο από την Ιλιάδα το μήνυμα του Τσιτσιπά για τη συνέχεια του Αυστραλιανού Open
«Εις οιωνός άριστος, αμύνεσθαι περί πάτρης» έγραψε στο Instagram ο Στέφανος Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπας προκρίθηκε στους 32 του Αυστραλιανού Open νικώντας με 3-1 τον Βίκτορ Τροΐτσκι κι άκουσε πάλι συνθήματα από τους Ελληνες.
Ο Έλληνας τενίστας συνεχίζει την πορεία του στο Aυστραλιανό Οpen και έστειλε το μήνυμά του μέσω Instagram χρησιμοποιώντας την απάντηση του Εκτορα στον Πολυδάμα όταν ο τελευταίος τον προειδοποίησε πως οι οιωνοί δεν είναι θετικοί για να πολεμήσει.
«Εις οιωνός άριστος, αμύνεσθαι περί πάτρης» ήταν η απάντηση του Εκτορα. Δηλαδή «Ενας είναι ο καλύτερος οιωνός, ν’αγωνιζόμαστε για την πατρίδα». Αυτήν την ατάκα του αρχηγού των Τρώων χρησιμοποίησε και ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά την πρόκρισή του.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!