Ο Φαν'τ Σιπ θέλει στην Εθνική τον γιο του Κορνίλιους Σιρχάουζ
Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Τζον Φαν' τ Σιπ παραδέχθηκε πως παρακολουθεί τον φορ της Γκρόνινγκεν, Κάι Σιρχάουζ - O γιος του πρώην προέδρου της ΑΕΚ, Κορνίλιους Σιρχάουζ, μπορεί να αγωνιστεί ως Έλληνας αφού έχει γεννηθεί στη χώρα μας
Ο 21χρονος στράικερ ανήκει στον Άγιαξ, αλλά αγωνίζεται με την μορφή δανεισμού στην Γκρόνιννγκεν. Ο Κάι Σιρχάουζ έχει γεννηθεί στην Αθήνα και είναι γιος του πρώην προέδρου της ΑΕΚ (2000/01) Κορνίλιους Σιρχάουζ!
Πρόκειται για μια από τις περιπτώσεις που δεν περνούν απαρατήρητες από τον Ολλανδό ομοσπονδιακό τεχνικό.
«Γνωρίζουμε τον Σιρχάουζ. Έχει ελληνικές ρίζες ενώ μπορεί να αγωνιστεί στην Εθνική. Βρίσκεται στη λίστα μας, αλλά είναι νεαρός και χρειάζεται να πάρει χρόνο συμμετοχής. Ασφαλώς τον παρακολουθούμε», τόνισε σε εκπομπή της ολλανδικής τηλεόρασης ο Φαν'τ Σιπ.
Ο Σιρχάουζ στην τρέχουσα σεζόν μετράει πέντε συμμετοχές στο ολλανδικό πρωτάθλημα με την Γκρόνινγκεν, εκ των οποίων οι τέσσερις ως βασικός.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.