Κύπελλο Ελλάδας μπάσκετ: Με Κολοσσός-Λαύριο ξεκινά η 2η αγωνιστική
Η 2η αγωνιστική της Β΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ξεκινάει με τον Κολοσσό Ρόδου να υποδέχεται το Λάυριο, 48 ώρες μετά την αναμέτρησή τους για το πρωτάθλημα
Τη ρεβάνς για την ήττα του Σαββάτου από το Λαύριο (73-74) θα επιδιώξει να πάρει ο Κολοσσός Ρόδου απόψε στο κλειστό της Καλλιθέας Ρόδου (14/10, 17:00), στο εναρκτήριο παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής της Β΄ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος.
Αύριο η αγωνιστική συνεχίζει με ακόμα μια επανάληψη αναμέτρησης του Σαββάτου, αφού το Ρέθυμνο θα αντιμετωπίσει τον Ηρακλή, αυτή τη φορά ως γηπεδούχο, μετά την ήττα που υπέστη στο Ιβανώφειο (74-56). Την Τρίτη αναμετρώνται επίσης η Δάφνη Δαφνίου με τη Λάρισα.
Το μενού ολοκληρώνεται την Τετάρτη με το παιχνίδι του Διαγόρα Δρυοπιδέων απέναντι στον Πανιώνιο.
Τα παιχνίδια είναι νοκ-άουτ και νικητές θα διεκδικήσουν στην επόμενη αγωνιστική (3η αγωνιστική της Β΄φάσης) την πρόκρισή τους στα προημιτελικά του θεσμού.
Το στρατηγικό πλάνο της Coca-Cola Τρία Έψιλον βασίζεται στον ψηφιακό και τεχνολογικό μετασχηματισμό, και στοχεύει στη βιωσιμότητα και την ενίσχυση της κοινωνίας.