Champions League, Πέρισιτς: Εκπληκτική η ατμόσφαιρα στο Καραϊσκάκης
Ο Ολυμπιακός αναμετράται με την Μπάγερν Μονάχου την Τρίτη (22/10, 22:00), με τον Κροάτη άσο, Ιβάν Πέρισιτς, να στέκεται στο πάθος που εκπέμπουν οι εξέδρες του Γεώργιος Καραϊσκάκης
Μπορεί στο Champions League να έχει πετύχει μέχρι στιγμής τη νίκη της φετινής διοργάνωσης αλλά στο πρωτάθλημα ακόμα δεν έχει βρει ρυθμό. Η Μπάγερν Μονάχουείχε επικρατήσει με 7-2 της Τότεναμ στο Λονδίνο όμως στην Μπουντεσλίγκα μετά από 8 ματς μετράει 4 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα. Μάλιστα το Σάββατο ισοφαρίστηκε από την Αουγκσμπουργκ στο 91 (με γκολ του Φινμπόγκασον) και οι Γερμανοί έρχονται στην Αθήνα αγριεμένοι όπως τόνισε και ο Ιβάν Πέρισιτς.
«Έχω αγωνιστεί ξανά κόντρα στον Ολυμπιακόόταν ήμουν στην Ντόρτμουντ. Η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική και υπάρχει πολύ πάθος στις εξέδρες. Πρέπει να είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό και να πάρουμε το προβάδισμα, διαφορετικά τα πράγματα μπορούν να γίνουν πολύ δύσκολα για εμάς.
Έχω παίξει στην Ελλάδα κάποιες φορές. Η ατμόσφαιρα κατατάσσει το συγκεκριμένο παιχνίδι σε ματς ειδικών καταστάσεων. Θυμίζει το πάθος που βρίσκεις σε γήπεδα όπως της Κροατίας και της Τουρκίας. Μου αρέσει αυτό, όπως και σε κάθε ποδοσφαιριστή.
Δεν τα πήγαμε καλά στα δύο τελευταία παιχνίδια στην Bundesliga και θέλουμε να επικεντρωθούμε στο μέλλον. Πάμε στον Πειραιά για να κερδίσουμε τον Ολυμπιακό. Εάν το καταφέρουμε θα είναι ένα μεγάλο βήμα για την είσοδο στους "16" της διοργάνωσης».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.