Ο Λυκογιάννης μαθαίνει ελληνικές βρισιές στους συμπαίκτες του στην Κάλιαρι
Ο Μπάμπης Λυκογιάννης αγωνίζεται στην Ιταλία με την φανέλα της Κάλιαρι και όπως φαίνεται μεταξύ άλλων «παραδίδει μαθήματα» ελληνικών στους συμπαίκτες του
Η Κάλιαρι πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στο Μπέργκαμο επί της Αταλάντα για την 11η αγωνιστική της Serie A και ο Ελληνας αριστερός μπακ το πανηγύρισε ποστάροντας μία φώτο από το ματς με το μήνυμα «μια σπουδαία νίκη... Συνεχίζουμε έτσι!».
Σε αυτό το ποστ αποφάσισε να σχολιάσει ο Ναϊνγκολάν, δείχνοντας και το πόσο οικογενειακό είναι το κλίμα στην ομάδα, κάνοντας πλάκα στον Λυκογιάννη με το «Degamisu». «Βλέπω ότι έχεις μάθει ήδη καλά τα ελληνικά», ήταν η απάντηση του Μπάμπη.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.