Εθνική μπάσκετ, προολυμπιακό τουρνουά: Μέσω… Καναδά για Τόκιο η Ελλάδα
Η Εθνική θα διεκδικήσει το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια για τους Ολυμπιακούς Αγώνες μέσω της Βικτώριας αντιμετωπίζοντας στον όμιλο Καναδά και Κίνα
Στον Καναδά και την πόλη Βικτόρια θα ταξιδέψει η Ελλάδα για να διεκδικήσει ένα από τα τέσσερα τελευταία εισιτήρια για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.
Η ομάδα του Ρικ Πιτίνο θα αντιμετωπίσει (23-28 Ιουνίου) στον πρώτο όμιλο την οικοδέσποινα ομάδα του Καναδά και την Κίνα. Στον δεύτερο όμιλο συμμετέχουν Τσεχία, Τουρκία και Ουρουγουάη.
Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε γκρουπ προκρίνονται στα ημιτελικά, όπου θα γίνουν αγώνες χιαστί και ακολουθεί ο τελικός που δίνει το ένα εισιτήριο.
Προολυμπιακό Τουρνουά Βελιγραδίου
1ος Όμιλος: Σερβία, Δομινικανή Δημοκρατία, Νέα Ζηλανδία
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!