Σε οριστική συμφωνία για την μεταγραφή του Λουκά Μαυροκεφαλίδη στην Πάτρα ήρθαν Προμηθέαςκαι Ιωνικός Νίκαιας.
Η ομάδα του Μάκη Γιατρά θα ενισχυθεί με τον ήδη τρεις φορές ΜVP σε 12 αγωνιστικές του πρωταθλήματος, που στα 35 του είναι μακράν ο κορυφαίος σέντερ στην ΕΚΟ Basket League.
Οι δύο πλευρές ήταν σε συζητήσεις το τελευταίο διάστημα και πλέον ήρθε και η οριστική συμφωνία, που αναμένεται να επισημοποιηθεί τις επόμενες ημέρες.
Το κενό του Γιώργου Μπόγρη θα καλυφθεί με... αναβάθμιση, καθώς ο σέντερ από το Κιλκίς θα δώσει πολύ μεγαλύτερη ποιότητα στην επίθεση και αυξάνει τις πιθανότητες των Πατρινών για διάκριση στο EuroCup, όπου ο Προμηθέας πέρασε στην φάση των «16».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town