Δύο νεαροί Ολλανδοί σκιέρ βρήκαν σήμερα τον θάνατο στη Γαλλία, όταν παρασύρθηκαν από χιονοστιβάδα σε μία περιοχή εκτός πίστας στο θέρετρο Σεν-Κολομπάν-ντε-Βιλάρ της Σαβοΐας, όπως ανέφεραν οι υπηρεσίες έρευνας και διάσωσης.
Οι δύο σκιέρ, ηλικίας 20 και 21 ετών, διακομίστηκαν στο νοσοκομείο της Γκρενόμπλ όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός τους.
Εντοπίστηκαν στην κοιλάδα Μοριέν, όπου ο κίνδυνος χιονοστιβάδας ήταν υψηλός σήμερα, όπως και στους άλλους ορεινούς όγκους των βόρειων Άλπεων.
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!