Βέβαιος για τη νίκη του ο Ερντογάν: Ο παλμός στις πλατείες δείχνει το χρώμα της κάλπης
Το αγαπημένο μας έθνος θα ξεκινήσει τον αιώνα της Τουρκίας ανέφερε ο Τούρκος πρόεδρος που μίλησε για το Οικονομικό Κέντρο Κωνσταντινούπολης
Τη βεβαιότητα του ότι θα είναι ο νικητής των εκλογών στην Τουρκία εξέφρασε πριν από λίγο στην Κωνσταντινούπολη ο Ρετζέπ Ερντογάν.
Μιλώντας στην τελετή έναρξης της πρώτης φάσης του γιγαντιαίου Οικονομικού Κέντρου Κωνσταντινούπολης, ο Τούρκος πρόεδρος τόνισε ότι «με τον αυξανόμενο εμπορικό ανταγωνισμό μεταξύ Ασίας και Ευρώπης» η κυβέρνηση με την πολιτική που ακολουθεί ανοίγει νέα παράθυρα ευκαιριών στην Κωνσταντινούπολη και ενισχύει τη γεωπολιτική θέση της Τουρκίας.
Ο Τούρκος πρόεδρος αναφέρθηκε και στις προεδρικές εκλογές της 14ης Μαΐου λέγοντας χαρακτηριστικά:
«Η χώρα μας βρίσκεται σε διαδικασία εκλογών που θα διεξαχθούν στις 14 Μαΐου. Μετά από 27 ημέρες, θα πάμε στις κάλπες και θα πάρουμε μια κρίσιμη απόφαση για το μέλλον της Τουρκίας. Θα κάνουμε μια σημαντική επιλογή όχι μόνο μεταξύ υποψηφίων, κομμάτων και συμμαχιών, αλλά και μεταξύ δύο διαφορετικών αντιλήψεων.
Κλείσιμο
Πιστεύουμε ότι το έθνος μας θα είναι υπέρ μιας πολιτικής εργασίας, υπηρεσιών και επενδύσεων όπως είναι εδώ και 21 χρόνια. Το ταξίδι της οικονομικής ανάπτυξης δεν θα διακοπεί. Ο λαός μας, που γνώριζε την Τουρκία πριν από το 2002, δεν θα επιτρέψει να επιστρέψει από τα δημοκρατικά και οικονομικά κέρδη που απέκτησε πληρώνοντας το τίμημα όταν χρειαστεί. Το αγαπημένο μας έθνος θα ξεκινήσει τον αιώνα της Τουρκίας λέγοντας bismillah (Στο όνομα του Αλλάχ). Ως πολιτικός που κρατά τον παλμό της πλατείας κοντά στα 40 χρόνια, δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία για το χρώμα της κάλπης».
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!