Σε διάσημη μπρασερί γιόρτασε ο Μακρόν - Το φιλί στη σύζυγό του
Υποστηρικτές και σύμβουλοι του κεντρώου υποψηφίου με SMS στα κινητά τους προσκλήθηκαν από τον ίδιο τον Μακρόν στο «La Rotonde» όπου και γιόρτασαν τη νίκη του 39χρονου ανεξάρτητου υποψήφιου
βρέθηκε ο Εμανουέλ Μακρόν, ο οποίος φαίνεται να βαδίζει προς το Μέγαρο των Ηλυσίων. Ο κεντρώος υποψήφιος που θα αναμετρηθεί στις 7 Μαΐου με την ακροδεξιά Μαρίν Λεπέν γιόρτασε χθες τη νίκη του σε διάσημη μπρασερί στο Montparnasse του Παρισιού. Σύμφωνα μάλιστα με πληροφορίες της Parisien υποστηρικτές και σύμβουλοι του Μακρόν με SMS στα κινητά τους προσκλήθηκαν από τον ίδιο στο «La Rotonde» όπου και γιόρτασαν τη νίκη του 39χρονου ανεξάρτητου υποψήφιου.
Κλείσιμο
Ανάμεσα στους προσκεκλημένους ήταν ο οικονομολόγος Jacques Attali, η ηθοποιός Line Renaud, ο ηθοποιός Pierre Arditi, ο ανιματέρ Stéphane Bern, ο συγγραφέας Erik Orsenna, ο αρχιτέκτονας Roland Castro και ο Daniel Cohn-Bendit.
«Δεν ήταν μία τρομερά εορταστική ατμόσφαιρα. Οι πιο παλιοί σύμβουλοι επαναλάμβαναν στον Εμανουέλ ότι πρέπει να παραμείνει συγκεντρωμένος και σοβαρός. Παρούσα ήταν και η Line Reanaud και ο Pierre Arditi αλλά όχι ο DSK όπως ορισμένοι είπαν», δήλωσε άτομο από το κοντινό περιβάλλον του Μακρόν που παραβρέθηκε στο δείπνο.
Το φιλί στη γυναίκα του
Η επόμενη «πρώτη κυρία» της Γαλλίας Brigitte Trogneux, 24 χρόνια μεγαλύτερη του Εμανουέλ Μακρόν ετοιμάζεται ήδη να βρεθεί στο Élysée. Μετά την Κάρλα Μπρούνι και τις ....υπόλοιπες πρώτες κυρίες του Φρανσουά Ολάντ, η κυρία Trogneux έδωσε το απαραίτητο φιλί. Φιλί που δίνει αρκετές ψήφους στον δεύτερο και καθοριστικό γύρο των προεδρικών εκλογών.
Ο 39χρονος Μακρόν και η 63χρονη Μπριζίτ δεν έχουν παιδιά,αλλά ο επόμενος Πρόεδρος της Γαλλίας μεγαλώνει τα τρία παιδιά της κυρίας Trogneux. Η κηρία Trogneux έχει επίσης επτά εγγόνια. Συνεπώς ο επόμενος Πρόεδρος της Γαλλίας, στα 39 του χρόνια είναι ήδη παππούς.
Το φιλί της επόμενης πρώτης κυρίας της Γαλλίας στον Εμανουέλ Μακρόν ετοιμάζει ήδη μια νέα πραγματικότητα στο γαλλικό προεδρικό μέγαρο.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.