Μαρτυρίες Ελλήνων από τη Βαρκελώνη: Παιδάκια έκλαιγαν και όλοι έτρεχαν
«Επικράτησε πανικός και ο κόσμος άρχισε να τρέχει», δήλωσε στο protothema.gr ο Αλέξανδρος Ζακίδης - «Επικρατεί ένας πανικός. Η αστυνομία έχει αποκλείσει όλους τους δρόμους», δήλωσε η Ιωάννα, που βρίσκεται για διακοπές στην πρωτεύουσα της Καταλονίας
«Βγαίναμε από το ξενοδοχείο και πέντε λεπτά πριν γίνει το τραγικό συμβάν εμείς φύγαμε. Μετά αρχίσαμε να ακούμε σειρήνες περιπολικά και ασθενοφόρα. Όλη η περιοχή είναι αποκλεισμένη. Δεν ξέρουμε τι γίνεται. Επικρατεί ένας πανικός. Η αστυνομία έχει αποκλείσει όλους τους δρόμους», τόνισε η Ιωάννα, τουρίστρια στην πόλη της Βαρκελώνης.
«Άκουσα ένα τεράστιο μπαμ σαν βόμβα. Επικράτησε πανικός και ο κόσμος άρχισε να τρέχει. Έστειλαν γρήγορα την αστυνομία να μας προστατέψει και έκλεισαν γρήγορα το σημείο. Παιδάκια έκλαιγαν και όλοι έτρεχαν. Όλοι ήταν σε πανικό. Είχε άπειρο κόσμο και όλοι ήταν τρομοκρατημένοι. Υπήρχαν πεσμένοι άνθρωποι στο πάτωμα. Είδα τραυματίες και φοβήθηκα», δήλωσε ο Αλέξανδρος Ζακίδης, επίσης τουρίστας στη Βαρκελώνη.
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town
Ο δρόμος για τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού είχε πολλά εμπόδια, όμως τέσσερις σπουδαίοι αθλητές με την bwin στο πλευρό τους θα είναι εκεί να απολαύσουν το ταξίδι. Καλή επιτυχία Άννα, Δώρα, Απόστολε, Ελίνα!
Με το CHAMPION JET 2 της SEAJETS μπορείς να επισκεφτείς διαδοχικά Σέριφο, Σίφνο και Μήλο πιο γρήγορα από ποτέ, και να έχεις μια μοναδική ταξιδιωτική εμπειρία.