Έτσι η «L' Equipe» αποφάσισε να συνδυάσει τα δύο θέματα με πρωτοσέλιδο στο οποίο έχει βασικό τίτλο την αντιφασιστική φράση «No Pasarán» (μτφ.«Δεν θα περάσουν») και είχε χρησιμοποιηθεί από τη θρυλική «πασιονάρια», Ντολόρες Ιμπαρούρι με τη σημαντική δράση κατά τον ισπανικό εμφύλιο πόλεμο, απέναντι στις εθνικιστικές δυνάμεις του Φρανθίσκο Φράνκο στην πολιορκία της Μαδρίτης. Μετά την επικράτησή του οι δυνάμεις του Φράνκο απάντησαν με το σλόγκαν «Hemos pasado» που σημαίνει «Περάσαμε».